Leden 2011

Nový projekt

22. ledna 2011 v 11:09 | Berry |  Novinky
JOhoo.. už se to blíží! Na jaře rozjedeme natáčení našeho prvního videa, ve spolupráci s MHCT.. 
Přetočíme známý fanflash od Fiori Party, Naruto Randomness 7. Dostali jsme povolení i od autorky, takže přípravy můžou začít!! :) Pokud nevíte o co jde tak se koukněte :) 

Ostravský Anime Sraz

13. ledna 2011 v 23:20 | Terry (Teddy) |  Akce
  • Anooo!!! Konečně po dlouhé době bude v Ostravě nějaký větší sraz! xD Tentokrát jsme si to vzaly na starost s Berry, takže to bude něco! xD
  • Sraz by se měl konat 19.3.2011, ale je možné, že se sraz přesune na jiný den(záleží na počasí, abychom někde zbytečně nemokli :))
  • Začátek srazu je v 10:30 na Masarykově náměstí a klasicky v 11:00 přesun do Komenských sadů. Pokud chcete víc infa, koukněte se ZDE.
  • Jako vždy se budou hrát pravé ostravské hry, budete si moct zasoutěžit o nějaké zajímavé ceny a na konci srazu se buď přesuneme někam do čajovny nebo (pokud bude alespoň trochu teplo) tak roztáhneme vodárnu rovnou v Komenských sadech :))
  • Takže nezapomeňte dorazit ať už v cosplayi či bez, anime zdar! xD
vsdv

Šít x Kupovat

11. ledna 2011 v 19:25 | Berry |  Berry
paruka
Tuhle otázku asi řeší každý cosplayer v určité chvíli, třeba když si vybere velmi náročný cosplay. Já říkám 100% šít a vyrábět. Jasně, je to jednodušší sednou k počítači, najít si nějakou stránku kde prodávají kostýmy a nechat si ho poslat hotový až domů. Jenže to stojí dost peněz a cosplay se obvykle musí objednávat ze zahraničí = další peníze za poštovné. 
Blbost. Levněji vyjde si látky koupit a kostým celý ušít anebo se můžeme pokusit cosplay poskládat z kousků oblečení nalezených v obchodech nebo ve skříních, zkuste je někdy prohrabat a najdete poklady o jakých jste nevěděli (nedávno jsem našla šálu použitelnou na Natsua, kožešinu na výrobu uší a ocasu pro Zakuro apod.). Navíc si ke kostýmu vytvoříte vztah, který ke kupovanému prostě mít nemůžete. Budete vzpomínat jak se vám nedařilo sešít kalhoty nebo sehnat správný doplněk.  Hodně lidí řekne že neumí šit. A kdo to ze začátku uměl? Já to neumím do teď a stejně si všechny mé cosplaye můžou říkat "hand made" (no u mě spíš hendšmejd). Pořád nejsou dokonalé, pořád mám co vylepšovat ale tím šitím se člověk učí co a jak a příště to zase udělá líp :). Je ale jedna věc, které se doopravdy koupit musí - paruka, protože málo kdo obětuje svoje vlasy na oltář cosplaye :D Někdo si nabarví na nějakou přijatelnou barvu jako je černé, blond, nebo tmavě hnědá a změní účes, ale dejme tomu tyrkysové vlasy až po zem se velmi obtížně vytváří na hlavě :D Kupujte paruky! Je s nima sranda ! :D Ale cosplaye si šijte a neukazujte práci druhých, jen svou vlastní. Když se vám povede ukázat všem ostatním že vy jste ti borci, co to zmákli a nemuseli si nic objednávat :) Když už nic aspoň to zkuste :D Zkuste napsat dolů pod článek váš názor, budu velmi ráda ^^

Mějte se a šijte

Berry

PS: OMG co jsem to zase vypotila za sračky. :D  Něco

4. ledna 2011 v 21:12 | Berry |  Berry
...
Tohle byl můj obličej dneska, když jsem zjistila, že se mi sem někdo přihlásil, když jsem psala článek o Silvestru a tím se mi neuložil.. Takže jsem to celé psala znovu a tak jsem si řekla : 
"Sakra, tady všichni chodí se tak akorát podívat na návštěvnost a nikdy nic nepřidají!"
Takhle to dál nejde.. Ne že by mi to vadilo, že tady všechny zápisy z akcí píšu já a fotky OBČAS Terry, ale chci ať se do chodu blogu zapojí celý tým. pokuste se o to lidi ;)

Silvestr, jak to nakonec dopadlo

4. ledna 2011 v 20:38 | Berry |  Akce
Takže jak to tedy bylo? Já vám to povím! (kdo jiný, protože jako obvykle tu nikdo jiný než já nenííí  :D)
V 1 hodinu se sešlo pár lidí z TBC v hasičárně aby ji připravilo a oficiální začátek byl ve 3. 
Moc lidí nepřišlo, ale to nevadí, zbylo víc jídla, alka i nealka na nás :D
Osazenstvo bylo složeno z otaku i z neotaku, takže cosplay jsme měla jen já (konan), Terry (Aizen), dragon - www (Karin), Lynyxy ( Sakura), Pašule (Oroksicht), tsunade hime (lolitka), Nana (drocell) a Dex (vlastní postava). 
Měli jsme připraveno hodně her, ze kterých se nakonec hrála jen demonstrace a novoroční huntovačka ve sněhu, no krása :D a taky jsme do hasičárny dotáhli DDRka, jídlo, alko i nealko, stáhli filym (Dead Leaves opět šokovalo :D) a AMVčka ze všech fesťáku v roce 2010(trochu nostalgie neuškodí :) ), později večer se objevil i pokud o karaoke, bohužel víceméně neúspěšně (snažit se osazenstvo rozdělit na Barbie a Keny byl špatný :D)
Dělali jsme párky v párkovači, ty loupané jsme nejdřív oloupali a pak dali vařit (ohledně toho byla hrozná hádka) a Lynyxy si prosadila nějaké hrozně smradlavé jednohubky, aspoň jsme měli čím ráno budit účastníky. Jako další špatný nápad se ukázalo dát do rukou otaku centrofixy:D Jsem ráda že už na čele nemám jizvu, na ruce vagínu, ve výstřihu TBC, jen PF 2011 se drží, Podobně dopadli všichni :D
O půlnoci jsme bouchli šampáňo, připili na TBC, bouchli pár rachejtlí, zahráli jsme huntovačkua šli pokračovat v doplňování pitného režimu. 
K ránu začali první lidi odpadat a usínat, popřípadě využívat b. koutek se speciálnímb. kýblem s překvápkem uvnitř :D 
Když se všichni vzbudili, museli jsme uklízet. Kdo by to řekl že z konfet bude takový bordel?? A že se ten nápis TBC na okně tak přilepí? :D  Rozebrali jsme si ceny mezi sebou (mám paruku na zetsuaaa :D ) Zapálili bludišťáka a jeli dom. Přiští rok zas! 
Jinak Vám všichni přejeme vše nejlepší do roku 2011 :)
Podporujte TBC i v roce 2011!!! 


Berry + TBC

PS: jsou tady i fotky ;) 

Sasuke, Itachi, Suigetsu, Tsunade - Fotky

4. ledna 2011 v 20:04 | Terry |  Fotky
  • Ano, vidíte správně... Konečně tady dávám třetí várku fotek z focení, které proběhlo v září!! xD (převelice se za to stydím,že to tady dávám tak pozdě, ale také slavnostně slibuji, že se polepším, a fotky tu budu dávat dřív než po třech měsících od doby kdy byly nafoceny. xD příště je tu dám do dvou měsíců xD)
  • Fotek tentokrát není tak moc, ale s v další várce jich bude mnohem víc :)
  • Vše bylo foceno na dětském hřišti na Černé louce :)) (není moudré pouštět otaku na dětské hřiště xD museli jsme vyzkoušet úplně všechny prolézačky a houpačky xD takže jsme to celé zabrali a chudáčci normální děti si neměly kde hrát xD)
  • Tak už se na to vrhněte :)) ↓↓↓
1